Пальчук В. - Реформування мережі регіональних публічних бібліотек у період проведення реформи з децентралізації влади (2018)

  АРХІВ (Всі випуски) /     Зміст випуска (2018, Вип. 50)Ukrainian English

Пальчук В.

Реформування мережі регіональних публічних бібліотек у період проведення реформи з децентралізації влади

Рубрика: Розділ 2. Бібліотека у політико-комунікативних процесах сучасності

Анотація: У статті висвітлено проблематику реформування публічних бібліотек у результаті реформи з децентралізації влади. Дослідницьке питання стосується узагальнення досвіду реорганізації мережі регіональних публічних бібліотек, яка потребує ряд комплексних системних організаційних, структурних і технологічних змін згідно із сучасними тенденціями реформування, впровадження різних моделей функціонування бібліотечних закладів у громадах стало метою цієї статті.Висвітлено підходи реорганізації мережі регіональних публічних бібліотек, що передбачає скорочення кількості самих бібліотечних закладів, встановлення мінімального рівня кількості послуг їхньої модернізації, створення комфортного середовища для жителів громади з цільовим використанням коштів, заощаджених від часткової оптимізації. Серед підходів оптимізації мережі регіональних публічних бібліотек стало: об’єднання цих інформаційних закладів на базі публічних бібліотек – створення публічно-шкільних; об’єднання бібліотек на базі закладів клубного типу і створення центрів культури та дозвілля.

Ключові слова: регіональні публічні бібліотеки, реформа з децентралізації влади, об’єднані територіальні громади, бібліотечне обслуговування.



Цитованість авторів публікації:
  • Пальчук В. (Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Київ)

Бібліографічний опис для цитування:
Пальчук В. Реформування мережі регіональних публічних бібліотек у період проведення реформи з децентралізації влади / В. Пальчук // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. - 2018. - Вип. 50. - С. 195-211. doi: https://doi.org/10.15407/np.50.195


Бібліографія:

  1. Бібліотекам Вінниччини децентралізація дала шанс на розвиток [Електронний ресурс].
  2. Бібліотеки в об’єднаних громадах Чернігівщини трансформуються в культурні простори [Електронний ресурс].
  3. Бібліотечна реформа : від держзакупівель до зміни системи [Електронний ресурс].
  4. Бібліотечна реформа об’єднаної громади [Електронний ресурс].
  5. Бібліотечна Україна в цифрах [Електронний ресурс].
  6. Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко презентував на уряді Стратегію бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» [Електронний ресурс].
  7. Закон України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» [Електронний ресурс].
  8. Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року : Постанова КМУвід 6 серпн. 2014 р. № 385 [Електронний ресурс].
  9. Про схвалення Стратегії розвитку бібліотек Тернопільської області на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України» : Розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації [Електронний ресурс].
  10. Про схвалення Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України» : Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 р. № 219-р [Електронний ресурс].
  11. Реформування системи публічних бібліотек України : досвід Великої Британії та пілотні проекти об’єднаних територіальних громад [Електронний ресурс].
  12. Стан бібліотечних мереж в об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області [Електронний ресурс].