Чернявська Л.
Бібліотека в контексті гендерних досліджень як інформаційної моделі трансформації гендерних ідентичностейРубрика: Розділ 1. Інформаційно-комунікаційні взаємодії цифрової доби: тенденції та перспективи Анотація: Стаття присвячена ролі бібліотек у проблемі дослідженні гендерних процесів, що відбуваються в соціальній структурі сучасного суспільства. Акцентується увага на тому, що об’єктивні умови сучасного суспільства зумовлюють зміни інституційного порядку взаємодії гендерних груп, який склався століттями. І ці зміни створюють конфліктні ситуації, які проявляються як у суспільній, так і в приватній родинній сфері. Розкриваються форми і методи бібліотечної роботи щодо формування гендерної толерантності у суспільстві як складової частини забезпечення інформаційної безпеки сучасного суспільства, спрямованої на гармонізацію не лише міжнаціональних і культурних стосунків, а й соціально-економічних, міжпоколінних, міжполітичних взаємин. Ключові слова: гендерні дослідження, інформаційне суспільство, бібліотеки в інформаційному суспільстві, інформаційно-комунікативні технології.
Цитованість авторів публікації:- Чернявська Л. (Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Київ)
Бібліографічний опис для цитування: Чернявська Л. Бібліотека в контексті гендерних досліджень як інформаційної моделі трансформації гендерних ідентичностей / Л. Чернявська // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. - 2018. - Вип. 50. - С. 104-118. doi: https://doi.org/10.15407/np.50.104
Бібліографія: - Руднєва О. Гендерна рівність як принцип законодавства України / О. Руднєва // Право України. – 2002. – № 4. – С. 104–108.
- МФО «Рівні можливості»: Український Жіночий Конгрес – майданчик не лише для обміну думками та ініціативами, а й для долучення дедалі більшої кількості жінок до активної громадянської позиції [Електронний ресурс].
- Гендерно-правову експертизу потрібно проводити для всіх законопроектів без виключень – активісти, народні депутати [Електронний ресурс].
- Гриневич Л. В. Гендерні дослідження [Електронний ресурс] / Л. В. Гриневич.
- Гендерна освіта в Україні: витоки та історична перспектива [Електронний ресурс].
- Вороніна О. Жіночі дослідження (women’s studies) [Електронний ресурс].
- Women’s History in Digital Collections by Lauren Lampasone [Electronic resource].
- Гендерный маршрут. Внедрение гендерных подходов в национальные стратегии развития: опыт ЮНИФЕМ в странах СНГ [Электронный ресурс].
- В Украине вступил в силу Закон о равенстве полов [Электронный ресурс].
- Григорян М. Армения: борьба против равенства полов выливается в борьбу против Европейского союза [Электронный ресурс] / М. Григорян.
- Schwab K. Preface [Electronic resource] / K. Schwab // The Global Gender Gap Report, 2013.
- Тилли Ч. Демократия / Ч. Тилли. – М. : Ин-т общественного проектирования, 2007. – 267 c.
- Бедные перешли в категорию нищих – Рева! Соцсети и эксперты отреагировали на заявление министра соцполитики [Электронный ресурс].
- Прожиточный минимум в Украине в 2018 году: сумма и сравнение с другими странами [Электронный ресурс].
- Всемирный банк подсчитал количество бедных в Украине [Электронный ресурс].
- Айвазова С. Г. Трансформация гендерного порядка в странах СНГ: институциональные факторы и эффекты массовой политики / С. Г. Айвазова [Электронный ресурс].
|