Каращук О.
Інформаційно-аналітична діяльність в умовах російської агресіїРубрика: Розділ 2. Адаптація діяльності бібліотек до роботи в умовах воєнного стану Анотація: У статті наголошено на тому, що в умовах збройного вторгнення Російської Федерації в Україну, а також в умовах інформаційної війни проблема систематизації та захисту вітчизняного інформаційного простору набуває особливо гострого та вагомого значення. Прослідковано вплив на свідомість особистості за допомогою засобів масової інформації. Зазначено, що країна-агресор надає великого значення пропаганді та маніпуляціям у соціальних мережах. Зазначено, що інформаційно аналітичні структури НБУВ відіграють вагому роль у підготовці аналітичних продуктів, проведення моніторингу інформаційного простору, а виявлення загроз інформаційній безпеці дає якісну оцінку рівню інформаційного впливу на країну як у самій країні, так і поза її межами. Доведено, що стратегічним засобом у розвитку сучасного інформаційного суспільства є комунікація, завдяки якій суспільство отримує правдиву інформацію, а інформаційно-аналітична діяльність бібліотек має спрямовуватись на продукування сучасних інформаційних запитів користувачів. Ключові слова: інформаційна війна, військова агресія, маніпуляція, інформаційна безпека, аналітична діяльність, інформаційно-аналітичні служби, пропаганда, зарубіжні ЗМІ, соціальні медіа, інформація, моніторинг.
Цитованість авторів публікації:
Бібліографічний опис для цитування: Каращук О. Інформаційно-аналітична діяльність в умовах російської агресії / О. Каращук // Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. - 2023. - Вип. 67. - С. 230-243. doi: https://doi.org/10.15407/np.67.230
Бібліографія: - Козьма В. В. Інформаційна зброя Російської Федерації як чинник сучасної геополітики. Гібридна війна: сутність, виклики та загрози : зб. матеріалів круглого столу (Київ, 8 лип. 2021 р.) : електрон. вид. / Нац. акад. Служби безпеки України. Київ : НА СБУ, 2021. С. 26–30.
- Новакова О. В. Пропагандистські наративи як зброя Російської Федерації в гібридній війні проти України. Гібридна війна: сутність, виклики та загрози : зб. матеріалів круглого столу (Київ, 8 лип. 2021 р.) : електрон. вид. / Нац. акад. Служби безпеки України. Київ : НА СБУ, 2021. С. 20–23.
- Дорогих С. О. Щодо питань інформаційної безпеки як напряму інформаційної політики України в умовах війни. Інформація і право. № 2(41). 2022. С. 133–137.
- Деякі питання забезпечення функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів в умовах воєнного стану : Постанова Кабінету Міністрів України від 12.03.2022 р. № 263.
- Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану : Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19.03.2022 р. № 152/2022.
- Про нейтралізацію загроз інформаційній безпеці держави : Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18.03.22 р. № 151/2022.
- Калниболотська Є. В. Забезпечення інформаційної безпеки України в соціальних мережах в умовах повномасштабної воєнної агресії Російської Федерації проти України. Київ : Нац. авіац. ун-т, 2022.
- Про інформацію : Закон України від 02.10.1992 р. № 2657-XII.
- Що нині відбувається на світових кіберфронтах протистояння російській агресії. АрміяInform.
- Не кількістю, а якістю. Як змінилися згадки про війну в Україні в західних медіа. LB.ua.
- Рахімов В. В. Моніторинг інформаційного простору з метою виявлення загроз інформаційній безпеці України у воєнній сфері. Інформаційний вимір гібридної війни: досвід України : матеріали міжнар. наук.-практ. конф. Київ : НУОУ, 2017. С. 71–72.
|